Váš rádce ve světě levných letenek

V jakých případech nám může létání uškodit

Lidé, kteří mají anginu pectoris, závažnější typ srdeční arytmie anebo v nedávné době prodělali infarkt by svou plánovanou cestu letadlem měli – a to ještě před provedením rezervace letenky a jejím koupením – určitě prokonzultovat se svým ošetřujícím lékařem. Pro srdce totiž není dobré, když nemá dostatek kyslíku.
Je sice hodně obtížné pokusit se odhadnout, kterému nemocnému člověku může let uškodit a komu létání neublíží, ale konzultaci s lékařem určitě absolvujte.
Nejmenovaný kardiolog vždycky říkal, že několikahodinový let letadlem je pro srdce člověka stejně namáhavý jako svižná chůze po schodek s taškou plnou nákupu o váze 5 kg do druhého patra činžovního domu. Jestli tenhle úkol splníte tak, že při chůzi nebudete odpočívat, nebudete zadýchaní, ani rudí ve tváři jako vařený rak, pak vám cesta letadlem patrně nebude vadit.
Pro kardiaky samozřejmě platí všechna doporučovaná opatření zabývající se přípravou na let.
Nikdo z nás si zcela určitě nepřeje, aby ho na palubě letadla postihly zdravotní komplikace. Před cestou proto jezte jen lehkou stravu, cestujte ve volném oděvu z nesyntetických materiálů a dbejte na to, aby vás nikde neškrtil příliš utažený pásek, spodní prádlo anebo ponožky. A hlavně – hodně pijte. Tím nemám na mysli hojnou konzumaci piva, vína nebo tvrdého alkoholu. Takové nápoje pijte až po příletu do místa vaší dovolené nebo pracovní cesty. Domnívám se, že je třeba oslavit, že se nám opět podařilo přežít to nepohodlí na palubě letadla a všudepřítomný stres na letišti. Pit během letu znamená několik sklenic nejlépe neperlivé vody. To pomůže snížit riziko vzniku zdravotních potíží během letu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Telefonické objednávky a dotazy


+420-224-890-808

Volejte od 8 -18 hodin ,

Pondělí - Pátek

Parkování na letišti
Parkování na letišti
Doporučte nás