Váš rádce ve světě levných letenek

Nejšpinavější místa v letadlech

Během letu, který trvá více než 3 hodiny dostane řada cestujících rýmu. Do letadla nastupují  úplně zdraví, ale vystupují s napuchlým nosem, s bolestmi hlavy, se škrábáním v krku a se zarudlými očima.

Nepomáhá zvýšené množství tabletek vitaminu C  nebo echinacey, které ti opatrní cestovatelé začínají poctivě konzumovat před plánovanou cestou letadlem , ihned po zakoupení letenky . Domnívají se, že tak budou více chráněni před záludnými bakteriemi číhajícími na palubě .

Pokud v kabině letadla, kde sedí 200 cestujících jeden člověk pokašlává a trpí infekcí, která se projevuje také průjmem, pak díky klimatizaci takovou infekci pochytí všichni vnímaví jedinci.

Na téma šíření infekcí v letadlech byla provedena celá řada výzkumů. Závěry vědeckých studií  uvádějí, že letadla jsou živnou půdou pro růst  a šíření nebezpečných bakterií. Totéž ovšem platí pro letiště, vlaky, autobusy, lodě i hotely. Rovněž naše cestovní zavazadla jsou semeništěm bakterií. Na zavazadla sahají ruce řidičů taxi, nosičů na letišti, pozemního leteckého personálu a nakladačů a to jak před odletem letadla, tak po jeho příletu do cílové destinace. Ruce každé osoby, která se během naší cesty dotkla zavazadla přenášejí obrovské množství bakterií.

Nejšpinavějším místem v letadlech překvapivě nejsou toalety, jak asi každý předpokládá. Podle zjištění americké Auburn university se umístily na prvních příčkách seznamu těchto míst kliky u WC, stolky, rolety na okénkách a ruční opěrky sedadel. Na těchto místech v letadlech přežívají několik dní  kupř.bakterie Escherichia Coli .

A jak se můžeme bránit ? Pomůže časté mytí rukou a používání desinfekčních prostředků v podobě spreje nebo gelu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Telefonické objednávky a dotazy


+420-224-890-808

Volejte od 8 -18 hodin ,

Pondělí - Pátek

Parkování na letišti
Parkování na letišti
Doporučte nás