Váš rádce ve světě levných letenek

Zlaté časy létání

Není to tak dávno, kdy se cesta letadlem stala pro mnoho lidí nezapomenutelným zážitkem. Už koupě letenky byla pro cestujícího zajímavou a hlavně příjemnou záležitostí.
V kanceláři letecké společnosti byla zákazníkům ze strany aerolinií věnována maximální pozornost. Úředník měl na každého cestujícího dost času, v klidu – a bez pomoci počítače – vyhledal z letových řádů požadované spojení, přestupy i časy odletů i příletů a odpověděl na všechny položené otázky , Pak cestujícímu vysvětlil, jak bude probíhat odlet i přílet letadla a krasopisně vypsal letenku,
Cestující se na svůj let pečlivě připravovali, dámy před cestou neopomněly navštívit kadeřníka. Cestovalo se ve společenském oděvu. Cestující se chovali k zaměstnancům leteckých společností velmi uctivě.
V těch dobách byly stevardky skutečně hosteskami ve vzduchu a nikoliv spíše leteckou policií, jak je tomu dnes. Palubní personál nosil slušivé uniformy, servis na palubách letadel býval perfektní.
Pamětníci si jistě vzpomenou na krásné porcelánové nádobí, které se používalo při podávání jídel a nápojů, V letadlech panovala čistota, toalety byly vybaveny látkovými ručníky, voňavým mýdlem a květinami ve vázách, průběžně – během letu – byly uklízeny. Každý cestující měl k dispozici polštářek a teplou deku normální velikosti,
Takto se kdysi cestovalo v ekonomické třídě, Bohužel, na takové létání už můžeme jenom nostalgicky vzpomínat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Telefonické objednávky a dotazy


+420-224-890-808

Volejte od 8 -18 hodin ,

Pondělí - Pátek

Parkování na letišti
Parkování na letišti
Doporučte nás