Super-levne-letenky.cz

Váš rádce ve světě levných letenek

Nejrušnější letiště na světě

Dlouhou dobu bylo na prvním místě londýnské letiště HEATHROW. V roce 2014 se ale nejrušnějším letištěm světa stalo mezinárodní letiště v Dubaji. Na tomto letišti bylo podle statistických údajů odbaveno 70,4 milionu cestujících, zatímco v Londýně, který se umístil na druhém místě odbavili 68,1 milionů cestujících.

Mezinárodní letiště v Dubaji  je také nejrychleji rostoucím letištěm na světě. Po dostavbě další  letištní  haly se počítá s odbavením 90 miionů cestujících za rok.

V USA se v roce 2014 stalo nejvytíženějším letištěm  CHICAGO O´HARE  INTERNATIONAL AIROPORT,  druhé místo zaujímá letiště HARTSFIELD – JACKSON  INTERNATIONAL AIRPORT v Atlantě .

Z Prahy do Jakarty za 13136 czk

Navštivte pohádkový indonéský ostrov Jáva, jehož majestátní sopky poskytují bohatý rámec vlnícím se čajovým plantážím a terasovitým rýžovým polím. Jáva je domovem více než 60% celkového obyvatelstva Indonésie, které patří k jedněm z nejzdvořilejších a nejkultivovanějších lidí na světě. Do Jakarty, největšího a hlavního města Indonésie, se dostanete z Prahy přes Istanbul s Tureckými aeroliniemi za 13139 czk od října do listopadu 2015 a pak od půlky ledna do konce března 2016.

V jakých případech nám může létání uškodit

Lidé, kteří mají anginu pectoris, závažnější typ srdeční arytmie anebo v nedávné době prodělali infarkt by svou plánovanou cestu letadlem měli – a to ještě před provedením rezervace letenky a jejím koupením – určitě prokonzultovat se svým ošetřujícím lékařem. Pro srdce totiž není dobré, když nemá dostatek kyslíku.
Je sice hodně obtížné pokusit se odhadnout, kterému nemocnému člověku může let uškodit a komu létání neublíží, ale konzultaci s lékařem určitě absolvujte.
Nejmenovaný kardiolog vždycky říkal, že několikahodinový let letadlem je pro srdce člověka stejně namáhavý jako svižná chůze po schodek s taškou plnou nákupu o váze 5 kg do druhého patra činžovního domu. Jestli tenhle úkol splníte tak, že při chůzi nebudete odpočívat, nebudete zadýchaní, ani rudí ve tváři jako vařený rak, pak vám cesta letadlem patrně nebude vadit.
Pro kardiaky samozřejmě platí všechna doporučovaná opatření zabývající se přípravou na let.
Nikdo z nás si zcela určitě nepřeje, aby ho na palubě letadla postihly zdravotní komplikace. Před cestou proto jezte jen lehkou stravu, cestujte ve volném oděvu z nesyntetických materiálů a dbejte na to, aby vás nikde neškrtil příliš utažený pásek, spodní prádlo anebo ponožky. A hlavně – hodně pijte. Tím nemám na mysli hojnou konzumaci piva, vína nebo tvrdého alkoholu. Takové nápoje pijte až po příletu do místa vaší dovolené nebo pracovní cesty. Domnívám se, že je třeba oslavit, že se nám opět podařilo přežít to nepohodlí na palubě letadla a všudepřítomný stres na letišti. Pit během letu znamená několik sklenic nejlépe neperlivé vody. To pomůže snížit riziko vzniku zdravotních potíží během letu.

Nejšpinavější místa v letadlech

Během letu, který trvá více než 3 hodiny dostane řada cestujících rýmu. Do letadla nastupují  úplně zdraví, ale vystupují s napuchlým nosem, s bolestmi hlavy, se škrábáním v krku a se zarudlými očima.

Nepomáhá zvýšené množství tabletek vitaminu C  nebo echinacey, které ti opatrní cestovatelé začínají poctivě konzumovat před plánovanou cestou letadlem , ihned po zakoupení letenky . Domnívají se, že tak budou více chráněni před záludnými bakteriemi číhajícími na palubě .

Pokud v kabině letadla, kde sedí 200 cestujících jeden člověk pokašlává a trpí infekcí, která se projevuje také průjmem, pak díky klimatizaci takovou infekci pochytí všichni vnímaví jedinci.

Na téma šíření infekcí v letadlech byla provedena celá řada výzkumů. Závěry vědeckých studií  uvádějí, že letadla jsou živnou půdou pro růst  a šíření nebezpečných bakterií. Totéž ovšem platí pro letiště, vlaky, autobusy, lodě i hotely. Rovněž naše cestovní zavazadla jsou semeništěm bakterií. Na zavazadla sahají ruce řidičů taxi, nosičů na letišti, pozemního leteckého personálu a nakladačů a to jak před odletem letadla, tak po jeho příletu do cílové destinace. Ruce každé osoby, která se během naší cesty dotkla zavazadla přenášejí obrovské množství bakterií.

Nejšpinavějším místem v letadlech překvapivě nejsou toalety, jak asi každý předpokládá. Podle zjištění americké Auburn university se umístily na prvních příčkách seznamu těchto míst kliky u WC, stolky, rolety na okénkách a ruční opěrky sedadel. Na těchto místech v letadlech přežívají několik dní  kupř.bakterie Escherichia Coli .

A jak se můžeme bránit ? Pomůže časté mytí rukou a používání desinfekčních prostředků v podobě spreje nebo gelu.

Zlaté časy létání

Není to tak dávno, kdy se cesta letadlem stala pro mnoho lidí nezapomenutelným zážitkem. Už koupě letenky byla pro cestujícího zajímavou a hlavně příjemnou záležitostí.
V kanceláři letecké společnosti byla zákazníkům ze strany aerolinií věnována maximální pozornost. Úředník měl na každého cestujícího dost času, v klidu – a bez pomoci počítače – vyhledal z letových řádů požadované spojení, přestupy i časy odletů i příletů a odpověděl na všechny položené otázky , Pak cestujícímu vysvětlil, jak bude probíhat odlet i přílet letadla a krasopisně vypsal letenku,
Cestující se na svůj let pečlivě připravovali, dámy před cestou neopomněly navštívit kadeřníka. Cestovalo se ve společenském oděvu. Cestující se chovali k zaměstnancům leteckých společností velmi uctivě.
V těch dobách byly stevardky skutečně hosteskami ve vzduchu a nikoliv spíše leteckou policií, jak je tomu dnes. Palubní personál nosil slušivé uniformy, servis na palubách letadel býval perfektní.
Pamětníci si jistě vzpomenou na krásné porcelánové nádobí, které se používalo při podávání jídel a nápojů, V letadlech panovala čistota, toalety byly vybaveny látkovými ručníky, voňavým mýdlem a květinami ve vázách, průběžně – během letu – byly uklízeny. Každý cestující měl k dispozici polštářek a teplou deku normální velikosti,
Takto se kdysi cestovalo v ekonomické třídě, Bohužel, na takové létání už můžeme jenom nostalgicky vzpomínat.

CO SPOLEHLIVĚ NAŠTVE STEVARDKU V LETADLE

Sláva, konečně se vám podařilo sehnat letenky za slušnou cenu. Můžete  vstoupit na palubu letadla. Poradíme vám, čeho se během vašeho  letu vyvarovat.

  • Nevyžadujte studenou vodu ihned po nástupu do letadla.
  • Neukazujte stevardce  ušmudlanou a pomačkanou letenku a  neptejte se, jestli stihnete návazný let.
  • Nedotazujte se, proč je váš let zpožděný a jestli dostanete nějakou kompenzaci.
  • Nepokládejte stevardce otázky  na chování kapitána, například, proč kapitán nehlásí jména měst, nad kterými právě letíte tak, jak to dělal kapitán u předchozího letu.
  • Neptejte se stevardky na důvody, proč vám v programu Frequent flyer nebyly načteny míle  u několika letenek, které jste proletěl i  před pěti týdny.
  • Když sedíte v poslední řadě, není dobré se stevardky ptát, proč nejde sklopit vaše sedadlo.
  • Nevolejte stevardku povolávacím tlačítkem nad vaší sedačkou se žádostí o dietní colu.
  • Nechtějte od stevardky vysvětlení, proč na vás nezbylo jídlo, které jste si vybrali.
  • Nepožadujte upgrade do business třídy, protože je tam volno a vám otékají nohy.
  • Neptejte se z jakého důvodu letadlo letí v oblasti turbulencí a proč posádka nezvolila jinou trasu letu.

Přejeme vám velmi příjemný let.

Telefonické objednávky a dotazy


+420-224-890-808

Volejte od 8 -18 hodin ,

Pondělí - Pátek

Parkování na letišti

Parkování na letišti

Doporučte nás